top of page

Kausi päättyy seuran juhlaan

Päivitetty: 24. marrask. 2022Kausi 2022 saapuu ruutulipulle lauantaina. Kautta päättämään Harjulle astelee Ilves/2 toistamiseen. Edellinen kohtaaminen kesäkuun monsuunisateessa päättyi Pallokerhon 3-0 voittoon. Vastapainoksi Ilves on poiminut kotiotteluistaan täydet kuusi pistettä.


Sarjasijoitukset ovat selvillä. Molemmat voittivat edelliset ottelunsa. JyPK kaatoi vieraissa TPS:n ja Ilves siivosi kotonaan PKKU:n puhtaasti 3-0. Lauantain panos muodostuu siitä, ettei kukaan halua lopettaa kautta tappioon.


Ottelussa vietetään samalla seuran päättäjäisiä ja Harjulle on kaikilla vapaa pääsy.


Ennen naisten Ykkösen ottelua Harjulla juhlitaan JJK:n nousua Ykköseen. Viimeinen kotimatsi pelataan klo 12.00 VIFK:ta vastaan.130 katselukertaa0 kommenttia

Viimeisimmät päivitykset

Katso kaikki

Comments


bottom of page